Günümüzde çalışan ailelerin en çok ihtiyaç duyduğu ve arama içerisinde olduğu meslek gruplarından birisi çocuk bakıcısıdır. Çalıştıkları zamanlarda çocuklarını teslim etmek için güvenilir bir kapı arayan anne babalar, bu ihtiyaçlarını karşılamak için kimi zaman internete ilan verme yoluyla kimi zaman da komşulardan aldıkları bilgiler ile etrafa eve kadın çağırma yolu ile çocuklarına bakıcı hizmetlerini sağlamaktadırlar. Günümüzde gelişen internet teknolojisi ile beraber bebeklerinize, çocuklarınıza bakıcı hizmetlerini bulmak dakikalarınızı bile almayacak. Kulaktan dolma bilgiler ile çocuk yetiştiren kimselere çocuklarınızı emanet etmek yerine, yeni yöntemler ve eğitici oyunlar ile çocuklarınıza bakarken zekâsını da geliştirebilecek kişilere emanet etmeniz hem sizler için hem de çocuklarınız için faydalı olacaktır.

Çocuk Bakıcılarında Aranan Özellikler

Çocuk bakıcıları özellikle vicdan ve merhamet sahibi olmalılardır. Anne baba seçeceği adaylar arasından en çok buna özen göstermelidir. Kişinin çocuk gelişimi üzerine almış olduğu eğitimler, sertifikalar ve seminerlerin de önemi büyüktür. Çağa ayak uyduramayan çocuk bakıcıları yüzünden çocuğunuzun gelişimi tamamlanamayabilir ya da eksik bir gelişim dönemi tamamlayabilir. Kendinize en uygun çocuk bakıcısını bulmak için Yardımcı Ara üzerinden araştırmalarınıza başlayabilirsiniz.

Çocuk Bakıcısı Arayanların Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

Aileler çocuk bakıcısı ilanları için gerek gazetelerde gerek internet üzerinde oldukça detaylı arama yapıyorlar. Günümüzde  hem annelerin, hem de babaların çalışmasından ötürü çalışma vakitlerinde ya da tüm gün çocuklarına bakacak, göz kulak olacak bir bakıcı arıyorlar. Artık teknoloji çağında yaşadığımızdan dolayı çocuk bakıcıları işlerini online platformlarda ararken, ailelerde çevreden duymuş oldukları kişileri bırakarak internet ortamında istedikleri kriterlere uygun olarak bakıcı arıyorlar. Çocuk bakıcıları saatlere bağlı olarak ya da yatılı olarak evlerde çalışabiliyorlar. Yardımcı Ara sitesi üzerinden istediğiniz kriterlere uygun olan çocuk bakıcılarına erişebilirsiniz.

Çocuğunuzu emanet edeceğiniz kişi elbet iyi eğitim almış ve güvenilir olmalı ancak bunların yanında dikkat etmeniz gereken birçok kriter daha bulunmaktadır.

  • Çocuğunuzun sadece fiziksel gelişimini değil, onunla sıcak bir iletişim kurarak ruhsal gelişimini de desteklemelidir. Bakıcı kişinin tetikleyeceği bu ruhsal gelişim çocuğunuzun iletişim ve dil becerileri için gereklidir.
  • Ona bir anne hissiyatı vermesinin yanında çocuğunuzla sürekli olarak ilgilenmelidir ve ona eğitici oyunlar oynatmalıdır. Önceden çocuklar sesleri kesilsin diye televizyon karşısına atılırdı ve çocuk tüm günü televizyon karşısında geçirdiği için zihinsel gelişimi tetiklenemezdi. Bulacağınız bakıcı kesinlikle tüm gün çocuğunuzla sanki kendi çocuğuymuş gibi ilgilenmeli ve çoğunuzun her hareketine o da karşılık vermelidir.

 Çocuk bakıcısı arayanlar bu kriterlere dikkat ettikleri sürece paradan ziyade, çocuklarının gelişimlerinin düzenli olarak ilerlediğini de fark edeceklerdir.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir