Aileler çocuk bakıcısı ilanları için gerek gazetelerde gerek internet üzerinde oldukça detaylı arama yapıyorlar. Günümüzde her hem annelerin, hem de babaların çalışmasından ötürü çalışma vakitlerinde ya da tüm gün çocuklarına bakacak, göz kulak olacak bir bakıcı arıyorlar. Artık teknoloji çağında yaşadığımızdan dolayı çocuk bakıcıları işlerini online platformlarda ararken, ailelerde çevreden duymuş oldukları kişileri bırakarak internet ortamında istedikleri kriterlere uygun olarak bakıcı arıyorlar. Çocuk bakıcıları saatlere bağlı olarak ya da yatılı olarak evlerde çalışabiliyorlar. Bakıcı Ara sitesi üzerinden istediğiniz kriterlere uygun olan çocuk bakıcılarına erişebilirsiniz.

Çocuk Bakıcısı Arayanların Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

Çocuğunuzu emanet edeceğiniz kişi elbet iyi eğitim almış ve güvenilir olmalı ancak bunların yanında dikkat etmeniz gereken birçok kriter daha bulunmaktadır.

  • Çocuğunuzun sadece fiziksel gelişimini değil, onunla sıcak bir iletişim kurarak ruhsal gelişimini de desteklemelidir. Bakıcı kişinin tetikleyeceği bu ruhsal gelişim çocuğunuzun iletişim ve dil becerileri için gereklidir.
  • Ona bir anne hissiyatı vermesinin yanında çocuğunuzla sürekli olarak ilgilenmelidir ve ona eğitici oyunlar oynatmalıdır. Önceden çocuklar sesleri kesilsin diye televizyon karşısına atılırdı ve çocuk tüm günü televizyon karşısında geçirdiği için zihinsel gelişimi tetiklenemezdi. Bulacağınız bakıcı kesinlikle tüm gün çocuğunuzla sanki kendi çocuğuymuş gibi ilgilenmeli ve çoğunuzun her hareketine o da karşılık vermelidir.

Çocuk bakıcısı arayanlar bu kriterlere dikkat ettikleri sürece paradan ziyade, çocuklarının gelişimlerinin düzenli olarak ilerlediğini de fark edeceklerdir.

This article has 1 comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir